Bugun...
Reklam
Reklam


YILMAZ: ELAZIĞ HİZMETLERİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Elazığ TSO Meclisinde, Elazığ TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleriyle bir araya geldi. Elazığ Ak Parti Milletvekili adayları ile partililerinde katıldığı toplantıda bir değerlendirme yapan Bakan Yılmaz, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ın Yeni Teşvik düzenlemesi talebiyle ilgili olarak “Yasa kutsal metin değil. Yeni bir düzenlemede mutlaka Elazığ’ın beklentilerinin karşılanacağı şekilde değişiklik yapılacaktır” dedi.

YILMAZ: ELAZIĞ HİZMETLERİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Elazığ TSO Meclisinde, Elazığ TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleriyle bir araya geldi. Elazığ Ak Parti Milletvekili adayları ile partililerinde katıldığı toplantıda bir değerlendirme yapan Bakan Yılmaz, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ın Yeni Teşvik düzenlemesi talebiyle ilgili olarak “Yasa kutsal metin değil. Yeni bir düzenlemede mutlaka  Elazığ’ın beklentilerinin karşılanacağı şekilde değişiklik yapılacaktır” dedi.

 

ALAN TEŞVİK YASASI TALEBİNİ YİNELEDİ…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan Bakan Yılmaz’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek Elazığ TSO ile ilin ekonomi  ve sanayisi hakkında kısa bir değerlendirme yaptı. Alan konuşmasında “Sayın Bakanım, son iki ay içerisinde Sizlerle üçüncü kez bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ankara’da Sayın Başbakanımızın katıldığı toplantıda Teşvik Yasası ile ilgili ilimiz beklentilerini ifade etmiştik. Yine Diyarbakır’da yapılan toplantıda birlikte olduk ve o toplantıda da aynı konuyu dile getirdik. Son olarak Erzurum’da bir araya geldik ve yine aynı konuyu değerlendirme fırsatımız oldu. Elazığ iş dünyası açısından konunun hassasiyetini yakından biliyorsunuz. İlimizin bu yasa ile birlikte yatırımlarının durma noktasına geldiği malumunuz. Ziyaretiniz vesilesiyle bu konuyu ilimiz gündeminden artık çıkarılmasını bir kez daha talep ediyoruz. Ben bu vesile ile, bizleri sizlerle tanıştıran ve ilimizin bu meselesinin çözümü için gerçekten büyük emek veren milletvekili adayımız Sayın Av.Ömer Serdar’a teşekkür ediyorum” dedi.

 

ELAZIĞ’IN KALKINMASI BÖLGENİN KALKINMASIDIR…

Başkan Alan ve Elazığ TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerine gösterdikleri misafirperverlikten ötürü teşekkür eden Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’da konuşmasında 12 yıllık Ak Parti hükümetlerinin ülkeyi kalkınma ve gelişmişlikte önemli bir noktaya getirdiğini söyledi. Yılmaz yaptığı değerlendirmede, “Çok değerli iş dünyasının temsilcileri bugün sizlerle bu çatı altında olmaktan Ak Parti milletvekili adaylarımızla birlikte duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Değerli arkadaşlar, Ak Parti hükümetleri ülkemizi çok önemli bir yere taşımıştır. Bizden önceki hükümetler döneminde İMF tarafından gönderilen bakanlar tarafından idare edilen bir ülke vardı. Şimdi İMF’ye yönetici olarak Elazığlı bir hemşerinizi gönderdik. Bu bile ülkemizin nerden nereye geldiğini gösteren önemli bir gelişmedir. Ülke ekonomisini 260 milyar dolar seviyesinden bugün 800 milyar seviyesine taşıdık. Ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlayacak her türlü altyapıyı inşa ettik. Bunun için hiçbir maliyetten kaçınmadık. Ülkemizi ekonomik anlamda da dünyada söz sahibi yapma noktasında önemli bir seviyeye getirmeyi başardık.

Ancak bu istikrarın devamı gerekiyor. Bu en fazla iş dünyası için gerekiyor. Geçmiş hükümetler dönemindeki ülkemizin durumuna en iyi sizler şahitsiziniz. Faizleri yüzde 62’lerden tek rakamlara indirdik, Yine  enflasyonu tek rakamlara indirdik. İhracatımızı zirveye taşıdık. 
Bu haber 1912 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI